Zdravotní pedikúra

Suchá (přístrojová nebo také medicinální) pedikúra je moderní metoda ošetření pomocí vysokootáčkových fréz tzv. nasucho – pokožka nohou je ošetřena bez předchozího namočení ve vodě. Práce probíhají na dezinfikovaných nohách, odbroušením postižených míst.

Ošetření se provádí výbrusem frézkami z vysoce kvalitních materiálů. Bruska pracuje ve vysokých otáčkách a je společně se systémem odsávání, čištění, desinfekce a sterilizace kompletně pojata do jednotného programu, který zajistí absolutně hygienický postup. Touto metodou je zaručena bezbolestnost a bezkrevnost celého ošetření. Zrohovatělá kůže je odstraňována fyziologicky přirozeným způsobem – broušením, při kterém nedochází k porušení integrity kůže. I ošetření nehtů pomocí přístrojové pedikúry je pečlivější a šetrnější, při řešení zarůstajících nehtů prakticky nenahraditelné. Také ošetřování bolestivých mozolů a otlaků pomocí fréz je nejen rychlé a dokonalé, ale suchá pedikúra je hlavně fyziologicky přirozený způsob ošetření, neboť nedochází k porušení integrity kůže.

Pro koho je suchá pedikúra vhodná

Medicinální pedikúru by měli navštěvovat především lidé s neuropatií (snížená citlivost nohy vůči bolesti), u kterých je velké riziko poranění při provádění klasické pedikúry (mokrou cestou). Ošetření má také velký význam pro rizikové skupiny lidí s onemocněním žil či tepen dolních končetin, s lupénkou nebo cukrovkou, pro které není klasická pedikúra doporučována.

Ideální též pro nastávající maminky.

   DOBA OŠETŘENÍ 60 min.    

Postup ošetření:

  1. Prohlídka nohy s návrhem postupu ošetření
  2. Ošetření nehtů
  3. Zkrácení nehtů
  4. Opracování kůže okolo nehtů
  5. Obroušení (snížení) tloušťky nehtů
  6. Odstranění ztvrdlé kůže, otlaků a mozolů z chodidel
  7. Ošetření chodidel a prstů regeneračním kosmetikou
  8. Masáž nohou  – dle dohody